Porteføljer
Føj til ny portefølje
Ctomorrow Platform
CTP / DKK
kr.0,005407
0.3%
0.071323 BTC
0.2%
$0,0008294
24 timers interval
$0,0008394
Omregn Ctomorrow Platform til Danish Krone (CTP til DKK)
Kursen for omregning af 1 Ctomorrow Platform (CTP) til DKK er kr. 0,00540662 i dag.
CTP
DKK
1 CTP = kr. 0,00540662
Sådan kan du købe CTP med DKK
Vis-
1. Identificer, hvor du vil handle CTP
-
2. Vælg en egnet børs
-
En bekvem mulighed for at købe CTP med DKK er gennem en centraliseret børs (CEX), der understøtter DKK indskud. Når du vælger en børs, bør du sammenligne dens gebyrstruktur, sikkerhed, og tilgængelige aktiver. De fleste CEX'er har maker/taker-gebyrer og kan have yderligere gebyrer for hævning og indskud. Husk at allokere nogle midler til gebyrer, når du køber CTP.
-
3. Opret en konto
-
Opret en konto med din foretrukne kryptobørs, og fuldfør KYC-processen. Når din konto er bekræftet, skal du vælge din foretrukne betalingsmetode og indbetale DKK til din konto. De fleste børser tilbyder muligheder for bankoverførsler og kredit-/debetkortbetalinger.
-
4. Du er nu klar til at købe CTP med DKK!
-
Vælg Ctomorrow Platform (CTP), og indtast det antal DKK, du gerne vil handle. Verificer detaljerne, før du bekræfter din transaktion. Når du har modtaget CTP, kan du gemme dem i en krypto-wallet for at bevare dine aktiver.
Diagram for CTP til DKK
Ctomorrow Platform (CTP) er kr. 0,00540662 værd i dag, hvilket er 0.2% stigning i forhold til for en time siden og 0.3% stigning siden i går. Værdien for CTP i dag er 0.8% lavere sammenlignet med dens værdi for 7 dage siden. De seneste 24 timer var der samlede handlede volumen Ctomorrow Platform kr. 984.108.
Brug logskala
Vis i fuld skærm
Download som PNG
Download som SVG
Download som JPEG
Download som PDF
Sammenligning er kun tilgængelig på linjegrafer.
Skift og sammenlign
Skift og sammenlign
Brug for flere data?
Udforsk vores API
| 1t | 24t | 7d | 14d | 30d | 1å |
|---|---|---|---|---|---|
| 0.2% | 0.3% | 0.8% | 1.1% | 0.9% | 57.6% |
Statistik for Ctomorrow Platform
|
Markedsværdi
Markedsværdi = aktuel pris x cirkulerende udbud
Refererer til den samlede markedsværdi af en kryptovalutas cirkulerende udbud. Det svarer til aktiemarkedets måling af multiplikation af prisen per aktie med aktier, der er let tilgængelige på markedet (ikke holdt og låst af insidere, regeringer) Læs mere |
kr.0,00 |
|---|---|
|
Markedsværdi/FDV
Forholdet mellem den aktuelle markedsværdi og markedsværdien ved maksimalt udbud.
Jo tættere Markedsværdi/FDV er på 1, desto tættere er den aktuelle markedsværdi på den fuldt udvandede værdi og omvendt. Få mere at vide om Markedsværdi/FDV her. |
0 |
|
Fully Diluted Valuation
Fuldt udvandet værdi (FDV) = Aktuel kurs x samlet mængde
Fuldt udvandet værdi (FDV) er den teoretiske markedsværdi for en coin, hvis hele dens mængde er i omløb, baseret på dens aktuelle markedskurs. FDV-værdien er teoretisk, da en forøgelse af den cirkulerende mængde for en coin kan påvirke dens markedskurs. Afhængigt af tokenomics, emissionsplan eller lock-up-perioden for en mønts mængde kan det også tage lang tid, før hele mængden er sat i omløb. Læs mere om FDV her. |
kr.48,672M |
|
Handelsvolumen 24 timer
Et mål for en kryptovalutas handelsvolumen på tværs af alle fulgte platforme i de sidste 24 timer. Dette følges på 24-timers basis uden åbnings-/lukketider.
Læs mere |
kr.984.108 |
|
Cirkulation
Мярка за търговския обем на дадена криптовалута на всички проследявани платформи през последните 24 часа. Проследява се последователно на 24-часова база без часове на отваряне/затваряне.
Прочетете повече |
- |
|
Cirkulation i alt
Mængden af coins, der allerede er blevet oprettet, minus eventuelle coins, der er blevet brændt (fjernet fra cirkulation). Det kan sammenlignes med udstedte aktier på aktiemarkedet.
Samlet udbud = Onchain-udbud – brændte tokens |
9B |
|
Maks. cirkulation
Det maksimale antal coins kodet til at eksistere i kryptovalutaens levetid. Det kan sammenlignes med det maksimale antal udstedelige aktier på aktiemarkedet.
Maks. udbud= Teoretisk maksimum som kodet |
9B |
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvor meget er 1 Ctomorrow Platform værd i DKK?
- I øjeblikket er kursen for of 1 Ctomorrow Platform (CTP) i Danish Krone (DKK) ca. kr.0,005407.
-
Hvor mange CTP kan jeg købe for kr.1?
- Du kan købe ca. 184.96 CTP for kr.1 i dag.
-
Hvordan konverterer jeg kursen for CTP til DKK?
- Beregn kursen på Ctomorrow Platform i Danish Krone ved at indtaste dit ønskede beløb i CoinGeckos omregner for CTP til DKK. Følg dens historiske kursbevægelser i grafen over CTP til DKK, og find flere kurser på kryptovalutaer i DKK.
-
Hvad er den højeste kurs for CTP/DKK nogensinde?
- Den højeste kurs nogensinde (all-time high/ATH) for CTP i DKK er kr.6,37. Det er endnu uvist, om værdien på 1 CTP/DKK vil overstige den nuværende ATH.
-
Hvad er kurstendensen for Ctomorrow Platform i DKK?
- I løbet af den seneste måned er kursen for Ctomorrow Platform (CTP) gået op med 0,00% i forhold til Danish Krone (DKK). Faktisk har Ctomorrow Platform outperformet i forhold til det bredere kryptomarked, som er ned med - 0,40%.
CTP / DKK Omregningstabeller
Omregningskursen for Ctomorrow Platform (CTP) til DKK er kr. 0,00540662 for hver 1 CTP. Det betyder, at du kan veksle 5 CTP for kr. 0,02703308 eller kr. 50,00 for 9247.93 CTP eksklusive gebyrer. Se vores omregningstabeller for populære CTP-handelsbeløb i deres tilsvarende DKK-kurer og omvendt.
Konverter Ctomorrow Platform (CTP) til DKK
| CTP | DKK |
|---|---|
| 0.01 CTP | 0.00005407 DKK |
| 0.1 CTP | 0.00054066 DKK |
| 1 CTP | 0.00540662 DKK |
| 2 CTP | 0.01081323 DKK |
| 5 CTP | 0.02703308 DKK |
| 10 CTP | 0.054066 DKK |
| 20 CTP | 0.108132 DKK |
| 50 CTP | 0.270331 DKK |
| 100 CTP | 0.540662 DKK |
| 1000 CTP | 5.41 DKK |
Konverter Danish Krone (DKK) til CTP
| DKK | CTP |
|---|---|
| 0.01 DKK | 1.85 CTP |
| 0.1 DKK | 18.50 CTP |
| 1 DKK | 184.96 CTP |
| 2 DKK | 369.92 CTP |
| 5 DKK | 924.79 CTP |
| 10 DKK | 1849.59 CTP |
| 20 DKK | 3699.17 CTP |
| 50 DKK | 9247.93 CTP |
| 100 DKK | 18495.86 CTP |
| 1000 DKK | 184959 CTP |
7-dags kurshistorik for Ctomorrow Platform (CTP) til DKK
Den daglige vekselkurs for Ctomorrow Platform (CTP) i forhold til DKK fluktuerede mellem en high på kr. 0,00551960 mandag og en low på kr. 0,00537030 torsdag de seneste 7 dage. Inden for ugen havde kursen for CTP i DKK den største 24 timers kursbevægelse tirsdag (for 5 dage siden) med -kr. 0,00006465 (1.2%).
Sammenlign de daglige kurser for Ctomorrow Platform (CTP) i DKK og deres 24 timers kursbevægelser for ugen.
Sammenlign de daglige kurser for Ctomorrow Platform (CTP) i DKK og deres 24 timers kursbevægelser for ugen.
| Dato | Ugedag | 1 CTP til DKK | 24t ændringer | Ændring i % |
|---|---|---|---|---|
| august 02, 2026 | søndag | kr. 0,00540662 | kr. 0,00001617 | 0.3% |
| august 01, 2026 | lørdag | kr. 0,00539994 | kr. 0,00000721 | 0.1% |
| juli 31, 2026 | fredag | kr. 0,00539272 | kr. 0,00002242 | 0.4% |
| juli 30, 2026 | torsdag | kr. 0,00537030 | -kr. 0,00003600 | 0.7% |
| juli 29, 2026 | onsdag | kr. 0,00540630 | -kr. 0,00004865 | 0.9% |
| juli 28, 2026 | tirsdag | kr. 0,00545495 | -kr. 0,00006465 | 1.2% |
| juli 27, 2026 | mandag | kr. 0,00551960 | -kr. 0,00001249 | 0.2% |