Heroes of Mavia
MAVIA Kurs
Heroes of Mavia Prisdiagram (MAVIA)
Byt och jämför
| 1h | 24h | 7d | 14d | 30d | 1å |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.8% | 2.6% | 7.4% | 21.2% | 14.7% | 66.7% |
MAVIA-konverterare
Statistik för Heroes of Mavia
| Börsvärde | $6,738M |
|---|---|
| Börsvärde/FDV | 1 |
| Fullt utspädd värdering | $6,738M |
| 24 h handelsvolym | $477 592 |
| Perps 24h öppna terminskontrakt | $5,834M |
| OI/börsvärde | 86,59 % |
| Perps 8h finansieringsränta | 0,0100% |
| Perps / Spot 24h-vol | 6,7× |
| Cirkulerande utbud | 250M |
| Totalt utbud | 250M |
| Max leverans | 250M |
Kurshistorik för MAVIA
| 24h-intervall | $0,02543 – $0,02704 |
|---|---|
| 7d-intervall | $0,02458 – $0,02923 |
| All-time-high |
$10,59 99.7%
|
| Lägsta någonsin |
$0,02302 17.4%
|
Vad tror du om MAVIA idag?
Var kan jag köpa Heroes of Mavia?
MAVIA-token kan handlas på centraliserade kryptobörser. Den populäraste börsen för att köpa och handla Heroes of Mavia är Bybit, där det mest aktiva handelsparet MAVIA/USDT har en handelsvolym på $121 638,20 de senaste 24 timmarna. Andra populära alternativ är Ourbit och MEXC.
Vad är den dagliga handelsvolymen för Heroes of Mavia (MAVIA)?
Handelsvolymen på Heroes of Mavia (MAVIA) är $477 591,51 under de senaste 24 timmar vilket representerar en -23,50 % nedgång från en dag sedan och signalerar en nyligen nedgång i marknadsaktivitet. Kolla in CoinGeckos lista av kryptovalutor med högsta volym.
Vad är högsta och lägsta kursen på Heroes of Mavia (MAVIA)?
Heroes of Mavia (MAVIA) nådde en rekordnivå på $10,59 och den lägsta nivån på $0,02302. Det handlas nu -99,70 % under den toppen och 17,40 % över sin lägsta kurs.
Vad är börsvärdet för Heroes of Mavia (MAVIA)?
Börsvärdet för Heroes of Mavia (MAVIA) är $6 737 852 #1471 på CoinGecko idag. Marknadsvärdet mäts genom att multiplicera tokenpriset med det cirkulerande utbudet för MAVIA-token (250 Miljon token han handlas på marknaden idag).
Vad är det fullt utspädda börsvärdet för Heroes of Mavia (MAVIA)?
Det fullt utspädda börsvärdet (FDV) för Heroes of Mavia (MAVIA) är $6 737 852. Detta är en statistisk representation för det maximala börsvärdet förutsatt att det maximala antalet av 250 Miljon MAVIA token är i cirkulation idag. Beroende på hur utsläppsschemat för MAVIA-token är designat, kan det ta flera år innan FDV uppnås.
Hur är prisprestandan för Heroes of Mavia i jämförelse med andra tillgångar?
Med en prisnedgång på -7,40 % de senaste 7 dagarna, betyder det att Heroes of Mavia (MAVIA) underpresterande i den globala kryptomarknaden, som är ner -1,10 %, och den underpresterande i jämförelse med liknande kryptovalutor i Base Native som är ner -1,40 %.
Hur lägger jag till Heroes of Mavia (MAVIA) i MetaMask?
Om du lägger till Heroes of Mavia (MAVIA) i MetaMask kan du se dina tokeninnehav, handla på decentraliserade börser m.m. För att lägga till dem behöver du importera MAVIA som token. Du kan kopiera MAVIAs kontraktadress (0x24fcfc492c1393274b6bcd568ac9e225bec93584) och importera den manuellt, eller om du har installerat MetaMasks chrometillägg så kan du lägga till MAVIA i MetaMask med ett klick på CoinGecko.
Lägg till MAVIA i MetaMask.
Heroes of Mavia (MAVIA) Tokenomics
MAVIA Lås upp schema
Kommande MAVIA upplåsning
- Gameplay Rewards: 1,1M (29,53K $)
- Pre-Sale: 2,8M (75,46K $)
- Team: 2,75M (74,12K $)
- Advisors: 375K (10,11K $)
- Community & Ecosystem: 4,87M (131,24K $)
Heroes of Mavia (MAVIA) Token-ägare
Heroes of Mavia marknader
| # | Handel | Par | Pris | Spridning | +2 % djup | -2% djup | 24 h volym | Volym % | Senast uppdaterad | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
CEX
|
$0,03000 | 0.15% | $5 282,53 | $7 310,16 | $121 638 | 14.92% |
Senaste
|
||
| 2 |
CEX
|
$0,03000 | 0.15% | $3 078,76 | $4 229,52 | $45 924,94 | 5.63% |
Senaste
|
||
| 3 |
CEX
|
$0,03000 | 0.30% | $917,44 | $1 720,38 | $59 593,34 | 7.31% |
Senaste
|
||
| 4 |
CEX
|
$0,03000 | 0.26% | $6 150,13 | $5 728,66 | $72 806,50 | 8.93% |
Senaste
|
||
| 5 |
CEX
|
$0,03000 | 0.33% | $1 758,64 | $989,62 | $59 461,40 | 7.29% |
Senaste
|
||
| 6 |
CEX
|
$0,03000 | 0.04% | $1 324,63 | $1 476,13 | $20 320,67 | 2.49% |
Senaste
|
||
| 7 |
CEX
|
$0,03000 | 0.22% | $3 115,48 | $2 963,88 | $8 013,44 | 0.98% |
Senaste
|
||
| 8 |
CEX
|
$0,03000 | 0.37% | $17 830,21 | $28 955,33 | $3 684,79 | 0.45% |
Senaste
|
||
| 9 |
CEX
|
$0,03000 | 0.44% | $9 244,51 | $968,38 | $25 270,79 | 3.1% |
Senaste
|
||
| 10 |
CEX
|
$0,03000 | 0.18% | $1 621,27 | $1 998,51 | $4 436,11 | 0.54% |
Senaste
|
||
Du kanske är intresserad av dessa senaste krypto nyheter
Globala priser för Heroes of Mavia
Relaterade mynt som du kanske gillar