Portföljer
Lägg till i ny portfölj
Phantom Staked SOL
PSOL / SEK
#322 (R)
Börsvärde för denna återpantsatta token (wrapped, stakad, bridged) som en del av hela börsvärdesrankningen för mynt.
kr761,79
0.4%
0,001262 BTC
0.6%
$77,02
24h-intervall
$80,08
Konvertera Phantom Staked SOL till Swedish Krona (PSOL till SEK)
Priset för att konvertera 1 Phantom Staked SOL (PSOL) till SEK is 761,79 kr idag.
PSOL
SEK
1 PSOL = 761,79 kr
Hur man köper PSOL med SEK
Visa-
1. Identifiera var du ska handla med PSOL
-
2. Välj en lämplig börs
-
Ett populärt alternativ för att köpa PSOL är via en decentraliserat börs (DEX). När du väljer en DEX bör du jämföra dess likviditet, säkerhet och tillgängliga tillgångar. De flesta DEX:er har nätverks- och handelsavgifter, så tänk på att avsätta medel för detta.
-
3. Köp en baskryptovaluta med SEK
-
När du har identifierat en DEX som du föredrar kommer du att behöva köpa en populär kryptovaluta, t. ex.Ethereum eller Stablecoins, från en centraliserad börs (CEX) som tar emot SEK. Det här är viktigt, eftersom du kommer att använda denna valuta som baskryptovaluta.
-
4. Konfigurera en kryptoplånbok
-
Överför baskryptovalutan till en kryptoplånbok. Om du skaffar en kryptoplånbok, som t.ex. MetaMask, kan du kan kontrollera dina privata nycklar och hantera alla tillgångar på ett och samma ställe. Förvara dina privata nycklar på en trygg och lättillgänglig plats.
-
5. Du är nu redo att köpa PSOL!
-
Anslut din kryptoplånbok till den DEX du föredrar. Välj Phantom Staked SOL (PSOL) hos börsen och ange mängden krypto du vill handla. Verifiera detaljerna innan du bekräftar transaktionen.
PSOL till SEK Diagram
Phantom Staked SOL (PSOL) är värd761,79 kr idag, vilket är 0.4% uppgång från en timme sedan och en 0.5% uppgång sedan i går. Värdet på PSOL idag är 2.0% lägre jämfört med värdet för 7 dagar sedan. Under de senaste 24 timmarna har den totala volymen av Phantom Staked SOL handlas var 934 307 kr.
Använd loggskala
Visa i helskärm
Ladda ner som PNG
Ladda ner som SVG
Ladda ner som JPEG
Ladda ner som PDF
Jämförelse är endast tillgänglig på linjediagram.
Byt och jämför
Byt och jämför
Mer data behövs?
Kolla vår API
| 1h | 24h | 7d | 14d | 30d | 1å |
|---|---|---|---|---|---|
| 0.4% | 0.5% | 2.0% | 3.1% | 8.6% | 52.4% |
Statistik för Phantom Staked SOL
|
Börsvärde
Börsvärde = aktuellt pris x cirkulerande utbud
Hänvisar till det totala marknadsvärdet av en kryptovalutas cirkulerande utbud. Det liknar aktiemarknadens mått på att multiplicera priset per aktie med aktier som är lätt tillgängliga på marknaden (som inte innehas och är låsta av insiders, regeringar) Läs mer |
kr1,148B |
|---|---|
|
Börsvärde/FDV
Andel av det nuvarande börsvärdet jämförs med börsvärdet när det maximala utbudet uppnås.
Ju närmare börsvärde/FDV ligger 1, desto närmare är det aktuella börsvärdet det fulla utspädda börsvärdet och vice versa. Läs mer om börsvärde/FDV här. |
1 |
|
Fullt utspädd värdering
Fullt utspätt värde (Fully Diluted Valuation, FDV) = aktuellt pris x total utbud
Fullt utspätt värde (Fully Diluted Valuation, FDV) är det teoretiska börsvärdet för ett mynt om hela utbudet är i omlopp, baserat på det aktuella priset på marknaden. FDV-värdet är teoretiskt eftersom marknadspriset kan påverkas om det utbud som är i omlopp för ett mynt ökas. Beroende på tokenomiken, utsläppsschemat eller låsperioden för ett mynts utbud kan det dessutom ta lång tid innan hela utbudet släpps i omlopp. Läs mer om FDV här. |
kr1,148B |
|
24 h handelsvolym
Ett mått på en kryptovalutas handelsvolym över alla spårade plattformar under de senaste 24 timmarna. Detta spåras på en rullande 24-timmarsbasis utan öppet-/stängningstider.
Läs mer |
kr934 307 |
|
Cirkulerande utbud
Mängden mynt som cirkulerar på marknaden och kan handlas av allmänheten. Det är jämförbart med att titta på aktier som är lätt tillgängliga på marknaden (inte innehas och är låsta av insiders, regeringar).
Läs mer |
1,507M |
|
Totalt utbud
Mängden mynt som redan har skapats, minus eventuella mynt som har bränts (tagits ur omlopp). Det är jämförbart med utgivna aktier på aktiemarknaden.
Totalt utbud = onchain-utbud - brända tokens |
1,507M |
|
Max leverans
Det maximala antalet mynt kodade för att existera under kryptovalutans livstid. Det är jämförbart med det maximala antalet utgivna aktier på aktiemarknaden.
Maximalt utbud = teoretiskt maximum som kodat |
∞ |
Vanliga frågor
-
Hur mycket är 1 Phantom Staked SOL värd i SEK?
- Just nu är priset på 1 Phantom Staked SOL (PSOL) i Swedish Krona (SEK) cirka kr761,78.
-
Hur många PSOL kan jag köpa för kr1?
- Du kan köpa cirka 0.00131271 PSOL för kr1 idag.
-
Hur konverterar jag priset på PSOL till SEK?
- Beräkna Phantom Staked SOL's kurs i Swedish Krona genom att mäta in önskad belopp på CoinGeckos PSOL till SEK-omvandlare. Spåra dess historiska kursrörelser på PSOL till SEK diagrammet och utforska fler kryptokurser i SEK.
-
Vad är det högsta priset för PSOL/SEK någonsin?
- Den högsta kursen genom tiderna på 1 PSOL av SEK är kr2 442,60. Det återstår att se om värdet av 1 PSOL/SEK kommer att överstiga den nuvarande rekordnivån.
-
Vad är pristrenden för Phantom Staked SOL i SEK?
- Under den senaste månaden har priset på Phantom Staked SOL (PSOL) gått ner med -9,70 % mot Swedish Krona (SEK). Faktum är att Phantom Staked SOL har gått sämre jämfört med kryptomarknaden i stort, som gått upp med 0,30 %.
PSOL / SEK Omvandlingstabeller
Omvandlingsfrekvensen Phantom Staked SOL (PSOL) tillSEK är 761,79 kr för varje 1 PSOL. Detta innebär att du kan utbyta 5 PSOL för3 808,93 kr eller 50,00 kr för0.065635 PSOL, exklusive avgifter. Se våra konverteringstabeller för populära PSOL handelsbelopp i deras motsvarande SEK priser och vice versa.
Konvertera Phantom Staked SOL (PSOL) till SEK
| PSOL | SEK |
|---|---|
| 0.01 PSOL | 7.62 SEK |
| 0.1 PSOL | 76.18 SEK |
| 1 PSOL | 761.79 SEK |
| 2 PSOL | 1523.57 SEK |
| 5 PSOL | 3808.93 SEK |
| 10 PSOL | 7617.86 SEK |
| 20 PSOL | 15235.73 SEK |
| 50 PSOL | 38089 SEK |
| 100 PSOL | 76179 SEK |
| 1000 PSOL | 761786 SEK |
Konvertera Swedish Krona (SEK) till PSOL
| SEK | PSOL |
|---|---|
| 0.01 SEK | 0.00001313 PSOL |
| 0.1 SEK | 0.00013127 PSOL |
| 1 SEK | 0.00131270 PSOL |
| 2 SEK | 0.00262541 PSOL |
| 5 SEK | 0.00656352 PSOL |
| 10 SEK | 0.01312704 PSOL |
| 20 SEK | 0.02625408 PSOL |
| 50 SEK | 0.065635 PSOL |
| 100 SEK | 0.131270 PSOL |
| 1000 SEK | 1.31 PSOL |
7-dagars prisutveckling för Phantom Staked SOL (PSOL) tillSEK
Den dagliga växelkursen av Phantom Staked SOL (PSOL) tillSEK fluktuerade mellan en högsta nivå på 785,99 kr den måndag och en lägsta 746,04 kr den lördag under de senaste 7 dagarna. Under veckan har priset på PSOL in SEK hade den största 24-timmars kursrörelsen på måndag (6 dagar sedan) av -21,48 kr (2.7%).
Jämför de dagliga priserna på Phantom Staked SOL (PSOL) in SEK och deras 24-timmars prisrörelser under veckan.
Jämför de dagliga priserna på Phantom Staked SOL (PSOL) in SEK och deras 24-timmars prisrörelser under veckan.
| Datum | Veckodag | 1 PSOL till SEK | Förändringar under 24 timmar | Förändring i % |
|---|---|---|---|---|
| augusti 02, 2026 | söndag | 761,79 kr | 3,79 kr | 0.5% |
| augusti 01, 2026 | lördag | 746,04 kr | -9,78 kr | 1.3% |
| juli 31, 2026 | fredag | 755,82 kr | -18,19 kr | 2.3% |
| juli 30, 2026 | torsdag | 774,00 kr | 0,478863 kr | 0.1% |
| juli 29, 2026 | onsdag | 773,52 kr | -5,50 kr | 0.7% |
| juli 28, 2026 | tisdag | 779,02 kr | -6,97 kr | 0.9% |
| juli 27, 2026 | måndag | 785,99 kr | -21,48 kr | 2.7% |