Porteføljer
Føj til ny portefølje
Steakhouse USDT V2
STEAKUSDT / DKK
#442 (R)
Markedsværdi for dette rehypotekerede token (indpakket, staket, bridged) som en del af den samlede Coin-markedsværdi-rangliste
kr.6,62
0.1%
Pris hentes fra kontrakt
0,00001618 BTC
0.0%
0,0005517 ETH
0.8%
$1,02
24 timers interval
$1,03
Omregn Steakhouse USDT V2 til Danish Krone (STEAKUSDT til DKK)
Kursen for omregning af 1 Steakhouse USDT V2 (STEAKUSDT) til DKK er kr. 6,62 i dag.
STEAKUSDT
DKK
1 STEAKUSDT = kr. 6,62
Diagram for STEAKUSDT til DKK
Steakhouse USDT V2 (STEAKUSDT) er kr. 6,62 værd i dag, hvilket er 0.1% stigning i forhold til for en time siden og 0.0% fald siden i går. Værdien for STEAKUSDT i dag er 0.0% lavere sammenlignet med dens værdi for 7 dage siden. De seneste 24 timer var der samlede handlede volumen Steakhouse USDT V2 kr. 0,000000000000000000.
Brug logskala
Vis i fuld skærm
Download som PNG
Download som SVG
Download som JPEG
Download som PDF
Sammenligning er kun tilgængelig på linjegrafer.
Skift og sammenlign
Skift og sammenlign
Brug for flere data?
Udforsk vores API
| 1t | 24t | 7d | 14d | 30d | 1å |
|---|---|---|---|---|---|
| 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.1% | 0.2% | 0.0% |
Statistik for Steakhouse USDT V2
|
Markedsværdi
Markedsværdi = aktuel pris x cirkulerende udbud
Refererer til den samlede markedsværdi af en kryptovalutas cirkulerende udbud. Det svarer til aktiemarkedets måling af multiplikation af prisen per aktie med aktier, der er let tilgængelige på markedet (ikke holdt og låst af insidere, regeringer) Læs mere |
kr.460,748M |
|---|---|
|
Markedsværdi/FDV
Forholdet mellem den aktuelle markedsværdi og markedsværdien ved maksimalt udbud.
Jo tættere Markedsværdi/FDV er på 1, desto tættere er den aktuelle markedsværdi på den fuldt udvandede værdi og omvendt. Få mere at vide om Markedsværdi/FDV her. |
1 |
|
Fully Diluted Valuation
Fuldt udvandet værdi (FDV) = Aktuel kurs x samlet mængde
Fuldt udvandet værdi (FDV) er den teoretiske markedsværdi for en coin, hvis hele dens mængde er i omløb, baseret på dens aktuelle markedskurs. FDV-værdien er teoretisk, da en forøgelse af den cirkulerende mængde for en coin kan påvirke dens markedskurs. Afhængigt af tokenomics, emissionsplan eller lock-up-perioden for en mønts mængde kan det også tage lang tid, før hele mængden er sat i omløb. Læs mere om FDV her. |
kr.460,748M |
|
Handelsvolumen 24 timer
Et mål for en kryptovalutas handelsvolumen på tværs af alle fulgte platforme i de sidste 24 timer. Dette følges på 24-timers basis uden åbnings-/lukketider.
Læs mere |
kr.0,00 |
|
Cirkulation
Мярка за търговския обем на дадена криптовалута на всички проследявани платформи през последните 24 часа. Проследява се последователно на 24-часова база без часове на отваряне/затваряне.
Прочетете повече |
69,615M |
|
Cirkulation i alt
Mængden af coins, der allerede er blevet oprettet, minus eventuelle coins, der er blevet brændt (fjernet fra cirkulation). Det kan sammenlignes med udstedte aktier på aktiemarkedet.
Samlet udbud = Onchain-udbud – brændte tokens |
69,615M |
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvor meget er 1 Steakhouse USDT V2 værd i DKK?
- I øjeblikket er kursen for of 1 Steakhouse USDT V2 (STEAKUSDT) i Danish Krone (DKK) ca. kr.6,62.
-
Hvor mange STEAKUSDT kan jeg købe for kr.1?
- Du kan købe ca. 0.151092 STEAKUSDT for kr.1 i dag.
-
Hvordan konverterer jeg kursen for STEAKUSDT til DKK?
- Beregn kursen på Steakhouse USDT V2 i Danish Krone ved at indtaste dit ønskede beløb i CoinGeckos omregner for STEAKUSDT til DKK. Følg dens historiske kursbevægelser i grafen over STEAKUSDT til DKK, og find flere kurser på kryptovalutaer i DKK.
-
Hvad er den højeste kurs for STEAKUSDT/DKK nogensinde?
- Den højeste kurs nogensinde (all-time high/ATH) for STEAKUSDT i DKK er kr.6,77. Det er endnu uvist, om værdien på 1 STEAKUSDT/DKK vil overstige den nuværende ATH.
-
Hvad er kurstendensen for Steakhouse USDT V2 i DKK?
- I løbet af den seneste måned er kursen for Steakhouse USDT V2 (STEAKUSDT) gået ned med - 0,40% i forhold til Danish Krone (DKK). Faktisk har Steakhouse USDT V2 underperformet i forhold til det bredere kryptomarked, som er op med - 0,20%.
STEAKUSDT / DKK Omregningstabeller
Omregningskursen for Steakhouse USDT V2 (STEAKUSDT) til DKK er kr. 6,62 for hver 1 STEAKUSDT. Det betyder, at du kan veksle 5 STEAKUSDT for kr. 33,09 eller kr. 50,00 for 7.55 STEAKUSDT eksklusive gebyrer. Se vores omregningstabeller for populære STEAKUSDT-handelsbeløb i deres tilsvarende DKK-kurer og omvendt.
Konverter Steakhouse USDT V2 (STEAKUSDT) til DKK
| STEAKUSDT | DKK |
|---|---|
| 0.01 STEAKUSDT | 0.066185 DKK |
| 0.1 STEAKUSDT | 0.661850 DKK |
| 1 STEAKUSDT | 6.62 DKK |
| 2 STEAKUSDT | 13.24 DKK |
| 5 STEAKUSDT | 33.09 DKK |
| 10 STEAKUSDT | 66.19 DKK |
| 20 STEAKUSDT | 132.37 DKK |
| 50 STEAKUSDT | 330.93 DKK |
| 100 STEAKUSDT | 661.85 DKK |
| 1000 STEAKUSDT | 6618.50 DKK |
Konverter Danish Krone (DKK) til STEAKUSDT
| DKK | STEAKUSDT |
|---|---|
| 0.01 DKK | 0.00151092 STEAKUSDT |
| 0.1 DKK | 0.01510916 STEAKUSDT |
| 1 DKK | 0.151092 STEAKUSDT |
| 2 DKK | 0.302183 STEAKUSDT |
| 5 DKK | 0.755458 STEAKUSDT |
| 10 DKK | 1.51 STEAKUSDT |
| 20 DKK | 3.02 STEAKUSDT |
| 50 DKK | 7.55 STEAKUSDT |
| 100 DKK | 15.11 STEAKUSDT |
| 1000 DKK | 151.09 STEAKUSDT |
7-dags kurshistorik for Steakhouse USDT V2 (STEAKUSDT) til DKK
Den daglige vekselkurs for Steakhouse USDT V2 (STEAKUSDT) i forhold til DKK fluktuerede mellem en high på kr. 6,71 tirsdag og en low på kr. 6,61 torsdag de seneste 7 dage. Inden for ugen havde kursen for STEAKUSDT i DKK den største 24 timers kursbevægelse onsdag (for 4 dage siden) med -kr. 0,065962 (1.0%).
Sammenlign de daglige kurser for Steakhouse USDT V2 (STEAKUSDT) i DKK og deres 24 timers kursbevægelser for ugen.
Sammenlign de daglige kurser for Steakhouse USDT V2 (STEAKUSDT) i DKK og deres 24 timers kursbevægelser for ugen.
| Dato | Ugedag | 1 STEAKUSDT til DKK | 24t ændringer | Ændring i % |
|---|---|---|---|---|
| august 02, 2026 | søndag | kr. 6,62 | kr. 0,000000000000000000 | 0.0% |
| august 01, 2026 | lørdag | kr. 6,61 | kr. 0,00476240 | 0.1% |
| juli 31, 2026 | fredag | kr. 6,61 | kr. 0,00147228 | 0.0% |
| juli 30, 2026 | torsdag | kr. 6,61 | -kr. 0,03714587 | 0.6% |
| juli 29, 2026 | onsdag | kr. 6,65 | -kr. 0,065962 | 1.0% |
| juli 28, 2026 | tirsdag | kr. 6,71 | kr. 0,00321758 | 0.0% |
| juli 27, 2026 | mandag | kr. 6,71 | kr. 0,01230226 | 0.2% |