Lanțuri Nivelul 1 de top în funcție de valoarea totală blocată (TVL)
Cu o valoare totală blocată (TVL) de 45 miliard, Ethereum deține cea mai mare cotă de piață din toate lanțurile Nivelul 1 actuale. Colectiv, valoarea TVL a tuturor lanțurilor Nivelul 1 valorează 72,2 miliard, ceea ce reprezintă o variație de -0.7% în ultimele 24 de ore.
Caracteristici principale
$72.153.133.795
Valoare blocată totală
0.7%
$26.305.100.997
Volum de tranzacționare în 24 ore
0.0%
| # | Lanț | Top câștigători | 24h | 7z | 30z | Volum în ultimele 24 ore | TVL | Dominanță | Numărul de monede | Ultimele 7 zile |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Ethereum
|
0.7% | 2.2% | 19.4% | $1.571.364.721 | $44.992.470.463 | 62,36% | 4672 |
|
|
| 2 |
Solana
|
1.8% | 8.8% | 2.8% | $19.590.872.838 | $6.049.931.599 | 8,38% | 5289 |
|
|
| 3 |
BNB Smart Chain
|
0.7% | 1.2% | 3.3% | $4.802.643.373 | $5.654.069.838 | 7,84% | 3240 |
|
|
| 4 |
Bitcoin
|
0.7% | 3.4% | 3.1% | - | $5.233.305.054 | 7,25% | 33 |
|
|
| 5 |
TRON
|
0.3% | 0.8% | 1.4% | $32.751.793 | $5.149.671.195 | 7,14% | 94 |
|
|
| 6 |
Hyperliquid
|
0.9% | 4.8% | 15.1% | - | $1.464.393.261 | 2,03% | 48 |
|
|
| 7 |
Plasma
|
1.6% | 14.4% | 70.2% | $3.528.700 | $635.456.501 | 0,88% | 39 |
|
|
| 8 |
Sui
|
1.0% | 9.2% | 6.2% | $58.714.587 | $631.180.938 | 0,87% | 158 |
|
|
| 9 |
Monad
|
1.0% | 20.6% | 8.9% | $45.903.051 | $404.759.713 | 0,56% | 70 |
|
|
| 10 |
Cronos
|
1.4% | 0.6% | 2.4% | $1.239.435 | $298.331.692 | 0,41% | 111 |
|
|
| 11 |
Aptos
|
1.8% | 5.2% | 7.2% | $25.084.550 | $264.511.691 | 0,37% | 67 |
|
|
| 12 |
Stellar
|
0.5% | 0.5% | 12.4% | $103.612 | $196.813.041 | 0,27% | 54 |
|
|
| 13 |
Movement
|
2.8% | 3.8% | 11.3% | $78.188,23 | $176.504.490 | 0,24% | 11 |
|
|
| 14 |
Cardano
|
0.2% | 0.3% | 0.1% | $804.502 | $135.869.555 | 0,19% | 88 |
|
|
| 15 |
ENI
|
7.8% | 2.1% | 25.2% | $1.663.446 | $124.952.821 | 0,17% | 8 |
|
|
| 16 |
Near Protocol
|
1.6% | 10.8% | 3.2% | $57.673.474 | $124.145.858 | 0,17% | 75 |
|
|
| 17 |
TON
|
2.5% | 2.6% | 33.9% | $10.439.125 | $80.682.199 | 0,11% | 190 |
|
|
| 18 |
Kava
|
1.9% | 5.4% | 1.3% | $7.905,55 | $74.640.047 | 0,10% | 23 |
|
|
| 19 |
Sei Network
|
11.5% | 16.3% | 19.0% | $7.471.302 | $74.431.008 | 0,10% | 43 |
|
|
| 20 |
Berachain
|
0.2% | 0.1% | 3.5% | $2.542.674 | $72.582.613 | 0,10% | 74 |
|
|
| 21 |
Sonic
|
3.8% | 44.7% | 85.1% | $965.377 | $65.205.301 | 0,09% | 97 |
|
|
| 22 |
Pulsechain
|
0.8% | 10.6% | 2.7% | $3.249.692 | $53.084.859 | 0,07% | 116 |
|
|
| 23 |
Tezos
|
1.1% | 1.1% | 6.0% | - | $29.919.923 | 0,04% | 15 |
|
|
| 24 |
Celo
|
1.6% | 14.9% | 12.1% | $2.432.957 | $22.919.539 | 0,03% | 52 |
|
|
| 25 |
Osmosis
|
4.3% | 23.5% | 20.2% | - | $20.179.854 | 0,03% | 119 |
|
|
| 26 |
Ronin
|
3.9% | 5.0% | 1.7% | $115.489 | $13.970.748 | 0,02% | 33 |
|
|
| 27 |
Plume Network
|
0.9% | 3.8% | 21.3% | $116.495 | $13.263.214 | 0,02% | 55 |
|
|
| 28 |
MultiversX
|
5.1% | 1.5% | 4.4% | - | $13.007.095 | 0,02% | 38 |
|
|
| 29 |
Kaia
|
1.3% | 0.5% | 4.4% | $246.017 | $12.850.910 | 0,02% | 60 |
|
|
| 30 |
Tempo
|
0.6% | 120.9% | 146.7% | $255.683 | $7.247.115 | 0,01% | 4 |
|
|
| 31 |
Hemi
|
1.7% | 0.0% | 21.6% | $169.375 | $5.976.542 | 0,01% | 17 |
|
|
| 32 |
Terra
|
0.3% | 0.7% | 0.2% | - | $5.317.402 | 0,01% | 18 |
|
|
| 33 |
Nibiru
|
0.1% | 53.4% | 53.6% | $0,00 | $4.984.473 | 0,01% | 5 |
|
|
| 34 |
Initia
|
4.7% | 1.9% | 18.0% | $46.525,15 | $4.846.697 | 0,01% | 5 |
|
|
| 35 |
XDC Network
|
5.4% | 9.4% | 5.4% | $596.647 | $4.307.009 | 0,01% | 25 |
|
|
| 36 |
Chiliz
|
3.8% | 38.2% | 15.1% | $126.817 | $4.164.110 | 0,01% | 92 |
|
|
| 37 |
Canto
|
0.1% | 2.9% | 0.0% | $0,00 | $3.463.280 | 0,00% | 9 |
|
|
| 38 |
Fogo
|
2.2% | 1.5% | 219.0% | $620.313 | $3.454.078 | 0,00% | 6 |
|
|
| 39 |
GRX Chain
|
2.1% | 5.0% | 5.6% | $3.934.505 | $2.273.063 | 0,00% | 2 |
|
|
| 40 |
Telos
|
8.1% | 22.3% | 34.5% | $667,55 | $2.264.088 | 0,00% | 10 |
|
|
| 41 |
IoTeX
|
6.9% | 6.2% | 7.6% | $976,19 | $2.208.020 | 0,00% | 22 |
|
|
| 42 |
Supra
|
6.8% | 31.0% | 3.9% | - | $2.032.606 | 0,00% | 2 |
|
|
| 43 |
Moonriver
|
0.0% | 5.0% | 15.6% | $98.297,89 | $1.983.511 | 0,00% | 25 |
|
|
| 44 |
Astar
|
1.3% | 0.2% | 2.1% | $8.061,06 | $1.951.935 | 0,00% | 16 |
|
|
| 45 |
OKT Chain
|
4.7% | 0.3% | 4.3% | $0,00 | $1.405.250 | 0,00% | 6 |
|
|
| 46 |
Somnia
|
5.0% | 7.1% | 4.7% | $16.946,43 | $1.347.062 | 0,00% | 5 |
|
|
| 47 |
Gravity
|
1.8% | 0.7% | 52.3% | $10.120,25 | $1.244.661 | 0,00% | 7 |
|
|
| 48 |
Ergo
|
2.5% | 4.9% | 2.6% | - | $1.219.283 | 0,00% | 11 |
|
|
| 49 |
Alephium
|
0.6% | 8.6% | 63.7% | - | $1.145.152 | 0,00% | 6 |
|
|
| 50 |
Shido
|
0.0% | 12.1% | 12.1% | $21.023,58 | $905.660 | 0,00% | 7 |
|
|
| 51 |
Kujira
|
0.7% | 0.0% | 0.4% | - | $808.789 | 0,00% | 4 |
|
|
| 52 |
ZetaChain
|
5.5% | 7.7% | 8.5% | $3.893,29 | $791.366 | 0,00% | 12 |
|
|
| 53 |
Story
|
0.8% | 3.9% | 105.7% | $146.700 | $730.292 | 0,00% | 11 |
|
|
| 54 |
Vana
|
4.1% | 0.9% | 0.7% | $4.774,73 | $692.431 | 0,00% | 3 |
|
|
| 55 |
Mantra
|
51.4% | 8.4% | 4.8% | $60,76 | $650.281 | 0,00% | 4 |
|
|
| 56 |
Unit Zero Network
|
0.5% | 1.7% | 5.0% | $141,84 | $483.138 | 0,00% | 4 |
|
|
| 57 |
Viction
|
3.8% | 17.8% | 49.3% | $17.612,38 | $348.709 | 0,00% | 23 |
|
|
| 58 |
Babylon Genesis
|
4.6% | 11.1% | 18.0% | - | $306.582 | 0,00% | 1 |
|
|
| 59 |
Fuse
|
1.8% | 1.3% | 5.6% | $551,02 | $289.307 | 0,00% | 20 |
|
|
| 60 |
Chia
|
9.2% | 19.5% | 68.0% | - | $230.667 | 0,00% | 4 |
|
|
| 61 |
Bittensor EVM
|
0.1% | 2.5% | 13.6% | - | $222.919 | 0,00% | 1 |
|
|
| 62 |
Evmos
|
0.1% | 6.2% | 8.9% | $0,00 | $183.192 | 0,00% | 12 |
|
|
| 63 |
Electroneum
|
0.5% | 3.8% | 4.4% | $1.344,32 | $137.786 | 0,00% | 3 |
|
|
| 64 |
Ultron
|
2.7% | 29.7% | 34.5% | $2.823,32 | $127.446 | 0,00% | 1 |
|
|
| 65 |
Hela
|
0.0% | 2796.1% | 0.1% | - | $117.190 | 0,00% | 4 |
|
|
| 66 |
Redbelly Network
|
12.3% | 17.2% | 55.0% | $9.855,07 | $67.667,97 | 0,00% | 7 |
|
|
| 67 |
Massa
|
4.5% | 7.6% | 5.7% | - | $31.482,94 | 0,00% | 7 |
|
|
| 68 |
Hydra
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | $0,00 | $19.247,79 | 0,00% | 6 |
|
|
| 69 |
Elysium
|
|
0.9% | 0.6% | 93.3% | $5.894,66 | $19.220,66 | 0,00% | 0 |
|
| 70 |
Parex Network
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | $0,00 | $14.898,06 | 0,00% | 1 |
|
|
| 71 |
Haven1
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | $0,00 | $6.888,45 | 0,00% | 1 |
|
|
| 72 |
Planq Network
|
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | $0,00 | $5.258,68 | 0,00% | - |
|
| 73 |
Taraxa
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | $0,00 | $3.018,97 | 0,00% | 1 |
|
|
| 74 |
Artela
|
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | $0,00 | $0,00 | 0,00% | 0 |
|
| 75 |
AirDAO
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | $0,00 | $0,00 | 0,00% | 1 |
|
|
| 76 |
QL1
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | $2.810,67 | $0,00 | 0,00% | 3 |
|
|
| 77 |
Saga
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | $2.741,04 | $0,00 | 0,00% | 3 |
|
|
| 78 |
KardiaChain
|
0.0% | 0.0% | 0.0% | $0,00 | $0,00 | 0,00% | 5 |
|
|
| 79 |
Krown Network
|
- | - | - | $624.758 | - | - | 3 |
|
|
| 80 |
0G
|
- | - | - | $12.542,66 | - | - | 5 |
|
|
| 81 |
Xone
|
|
- | - | - | $0,00 | - | - | 0 |
|
| 82 |
BESC HyperChain
|
- | - | - | $7.177,92 | - | - | 5 |
|
|
| 83 |
Glue
|
- | - | - | $0,00 | - | - | 5 |
|
|
| 84 |
MemeCore
|
- | - | - | $596,16 | - | - | 6 |
|
|
| 85 |
Peaq
|
- | - | - | $102.409 | - | - | 12 |
|
|
| 86 |
Zilliqa EVM
|
- | - | - | $830,18 | - | - | 2 |
|
|
| 87 |
Pundi AIFX Omnilayer
|
- | - | - | $0,00 | - | - | 1 |
|
|
| 88 |
HyperEVM
|
- | - | - | $78.150.889 | - | - | 143 |
|
|
| 89 |
Vanar Chain
|
- | - | - | $0,00 | - | - | 1 |
|
|
| 90 |
Zedxion Smart Chain
|
- | - | - | $0,00 | - | - | 7 |
|
|
| 91 |
Fantom
|
- | - | - | $47.017,84 | - | - | 142 |
|
|
| 92 |
Areum Network
|
- | - | - | $2.064,65 | - | - | - | - | |
| 93 |
MANTRA EVM
|
- | - | - | $34.243,58 | - | - | - | - | |
| 94 |
GalaChain
|
- | - | - | - | - | - | - | - | |
| 95 |
GUNZ
|
- | - | - | - | - | - | - | - | |
| 96 |
Aleph Zero
|
|
- | - | - | - | - | - | - | - |
| 97 |
Zilliqa
|
- | - | - | - | - | - | - | - | |
| 98 |
Titanchain
|
- | - | - | - | - | - | - | - | |
| 99 |
Stable
|
- | - | - | - | - | - | - | - | |
| 100 |
ICB Network
|
|
- | - | - | - | - | - | - | - |
Se afișează de la 1 la 100 din 102 rezultate
Rânduri
Base Mainnet
Arbitrum
Avalanche
Flare
Gnosis
Linea
Optimism
Polygon
Polygon zkEVM
Scroll
Syscoin
X Layer
Xai