Portföljer
Lägg till i ny portfölj
A Meme Coin
AMC / SEK
#1261
kr0,09327
10.3%
0.061131 BTC
12.1%
$0,008330
24h-intervall
$0,01148
Konvertera A Meme Coin till Swedish Krona (AMC till SEK)
Priset för att konvertera 1 A Meme Coin (AMC) till SEK is 0,093270 kr idag.
AMC
SEK
1 AMC = 0,093270 kr
Hur man köper AMC med SEK
Visa-
1. Identifiera var du ska handla med AMC
-
2. Välj en lämplig börs
-
Ett bra alternativ för att köpa AMC med SEK är via en centraliserad börs (CEX) som stöder insättningar av SEK. När du väljer börs bör du jämföra dess avgiftsstruktur, säkerhet och tillgängliga tillgångar. De flesta CEX:er har "maker/taker"-avgifter och kan omfattas av ytterligare uttags- och insättningsavgifter. Tänk på att avsätta medel till avgifter när du köper AMC.
-
3. Registrera ett konto
-
Skapa ett konto på den kryptobörs du föredrar och slutför KYC-processen. När ditt konto har verifierats väljer du önskad betalningsmetod och sätter in SEK på ditt konto. De flesta börser har alternativ för banköverföring och kredit-/betalkortsbetalning.
-
4. Du är nu redo att köpa AMC med SEK!
-
Välj A Meme Coin (AMC) och ange det belopp SEK som du vill handla med. Verifiera detaljerna innan du bekräftar transaktionen. När du har fått AMC kanske du vill förvara dem i en kryptoplånbok för att behålla dina tillgångar i förvar.
AMC till SEK Diagram
A Meme Coin (AMC) är värd0,093270 kr idag, vilket är 0.5% uppgång från en timme sedan och en 11.5% nedgång sedan i går. Värdet på AMC idag är 29.1% lägre jämfört med värdet för 7 dagar sedan. Under de senaste 24 timmarna har den totala volymen av A Meme Coin handlas var 18 826 165 kr.
Använd loggskala
Visa i helskärm
Ladda ner som PNG
Ladda ner som SVG
Ladda ner som JPEG
Ladda ner som PDF
Visa i helskärm
Jämförelse är endast tillgänglig på linjediagram.
Byt och jämför
Byt och jämför
Mer data behövs?
Kolla vår API
| 1h | 24h | 7d | 14d | 30d | 1å |
|---|---|---|---|---|---|
| 0.5% | 11.5% | 29.1% | 41.5% | 66.1% | 0.0% |
Statistik för A Meme Coin
| Börsvärde | kr93,275M |
|---|---|
| Börsvärde/FDV | 1 |
| Fullt utspädd värdering | kr93,275M |
| 24 h handelsvolym | kr18,826M |
| Cirkulerande utbud | 1B |
| Totalt utbud | 1B |
| Max leverans | 1B |
Vanliga frågor
-
Hur mycket är 1 A Meme Coin värd i SEK?
- Just nu är priset på 1 A Meme Coin (AMC) i Swedish Krona (SEK) cirka kr0,09327.
-
Hur många AMC kan jag köpa för kr1?
- Du kan köpa cirka 10.72 AMC för kr1 idag.
-
Hur konverterar jag priset på AMC till SEK?
- Beräkna A Meme Coin's kurs i Swedish Krona genom att mäta in önskad belopp på CoinGeckos AMC till SEK-omvandlare. Spåra dess historiska kursrörelser på AMC till SEK diagrammet och utforska fler kryptokurser i SEK.
-
Vad är det högsta priset för AMC/SEK någonsin?
- Den högsta kursen genom tiderna på 1 AMC av SEK är kr1,44. Det återstår att se om värdet av 1 AMC/SEK kommer att överstiga den nuvarande rekordnivån.
-
Vad är pristrenden för A Meme Coin i SEK?
- Under den senaste månaden har priset på A Meme Coin (AMC) gått ner med -66,10 % mot Swedish Krona (SEK). Faktum är att A Meme Coin har gått sämre jämfört med kryptomarknaden i stort, som gått ner med -0,20 %.
AMC / SEK Omvandlingstabeller
Omvandlingsfrekvensen A Meme Coin (AMC) tillSEK är 0,093270 kr för varje 1 AMC. Detta innebär att du kan utbyta 5 AMC för0,466352 kr eller 50,00 kr för536.08 AMC, exklusive avgifter. Se våra konverteringstabeller för populära AMC handelsbelopp i deras motsvarande SEK priser och vice versa.
Konvertera A Meme Coin (AMC) till SEK
| AMC | SEK |
|---|---|
| 0.01 AMC | 0.00093270 SEK |
| 0.1 AMC | 0.00932704 SEK |
| 1 AMC | 0.093270 SEK |
| 2 AMC | 0.186541 SEK |
| 5 AMC | 0.466352 SEK |
| 10 AMC | 0.932704 SEK |
| 20 AMC | 1.87 SEK |
| 50 AMC | 4.66 SEK |
| 100 AMC | 9.33 SEK |
| 1000 AMC | 93.27 SEK |
Konvertera Swedish Krona (SEK) till AMC
| SEK | AMC |
|---|---|
| 0.01 SEK | 0.107215 AMC |
| 0.1 SEK | 1.072 AMC |
| 1 SEK | 10.72 AMC |
| 2 SEK | 21.44 AMC |
| 5 SEK | 53.61 AMC |
| 10 SEK | 107.22 AMC |
| 20 SEK | 214.43 AMC |
| 50 SEK | 536.08 AMC |
| 100 SEK | 1072.15 AMC |
| 1000 SEK | 10721.51 AMC |
7-dagars prisutveckling för A Meme Coin (AMC) tillSEK
Den dagliga växelkursen av A Meme Coin (AMC) tillSEK fluktuerade mellan en högsta nivå på 0,141111 kr den torsdag och en lägsta 0,091315 kr den tisdag under de senaste 7 dagarna. Under veckan har priset på AMC in SEK hade den största 24-timmars kursrörelsen på torsdag (6 dagar sedan) av 0,03543496 kr (33.5%).
Jämför de dagliga priserna på A Meme Coin (AMC) in SEK och deras 24-timmars prisrörelser under veckan.
Jämför de dagliga priserna på A Meme Coin (AMC) in SEK och deras 24-timmars prisrörelser under veckan.
| Datum | Veckodag | 1 AMC till SEK | Förändringar under 24 timmar | Förändring i % |
|---|---|---|---|---|
| oktober 21, 2026 | onsdag | 0,093270 kr | -0,01210917 kr | 11.5% |
| oktober 20, 2026 | tisdag | 0,091315 kr | -0,02324494 kr | 20.3% |
| oktober 19, 2026 | måndag | 0,114560 kr | 0,00632783 kr | 5.8% |
| oktober 18, 2026 | söndag | 0,108232 kr | -0,00077524 kr | 0.7% |
| oktober 17, 2026 | lördag | 0,109007 kr | -0,01166878 kr | 9.7% |
| oktober 16, 2026 | fredag | 0,120676 kr | -0,02043471 kr | 14.5% |
| oktober 15, 2026 | torsdag | 0,141111 kr | 0,03543496 kr | 33.5% |