Porteføljer
Føj til ny portefølje
Bitcoin Limited Edition
BTCLE / DKK
#1374
kr.2.907,15
1.6%
0,005892 BTC
3.2%
$453,68
24 timers interval
$461,85
Omregn Bitcoin Limited Edition til Danish Krone (BTCLE til DKK)
Kursen for omregning af 1 Bitcoin Limited Edition (BTCLE) til DKK er kr. 2.907,15 i dag.
BTCLE
DKK
1 BTCLE = kr. 2.907,15
Sådan kan du købe BTCLE med DKK
Vis-
1. Identificer, hvor du vil handle BTCLE
-
Bitcoin Limited Edition (BTCLE) kan købes og sælges på tværs af 2 kryptobørser. Baseret på handelsvolumen og Trust Score er den mest aktive børs for handel med BTCLE PancakeSwap V3 (BSC), efterfulgt af PancakeSwap (v2).
-
2. Vælg en egnet børs
-
En populær mulighed for at købe BTCLE er gennem en decentraliseret børs (DEX). Når du vælger en DEX, bør du sammenligne dens likviditet, sikkerhed og tilgængelige aktiver. De fleste DEX'er har netværks- og handelsgebyrer, så husk at afsætte nogle midler til dette.
-
3. Køb en basiskryptovaluta med DKK
-
Når du har identificeret en foretrukken DEX, skal du købe en populær kryptovaluta som Ethereum eller Stablecoins fra en centraliseret børs (CEX), der accepterer DKK. Dette er vigtigt, da du skal bruge dette som en basiskryptovaluta.
-
4. Opsæt en krypto-wallet
-
Overfør basekryptovalutaen til en krypto-wallet. Opsætning af en krypto-wallet som MetaMask giver dig mulighed for at styre dine private nøgler og administrere alle aktiver på ét sted. Gem dine private nøgler et sted, der er sikkert og let tilgængeligt.
-
5. Du er nu klar til at købe BTCLE!
-
Tilslut din krypto-wallet til en foretrukket DEX. På børsen skal du vælge Bitcoin Limited Edition (BTCLE) og indtaste den mængde krypto, du vil handle. Verificer detaljerne, inden du bekræfter transaktionen.
Diagram for BTCLE til DKK
Bitcoin Limited Edition (BTCLE) er kr. 2.907,15 værd i dag, hvilket er 1.0% stigning i forhold til for en time siden og 0.2% stigning siden i går. Værdien for BTCLE i dag er 0.1% højere sammenlignet med dens værdi for 7 dage siden. De seneste 24 timer var der samlede handlede volumen Bitcoin Limited Edition kr. 1.014.507.
Brug logskala
Vis i fuld skærm
Download som PNG
Download som SVG
Download som JPEG
Download som PDF
Vis i fuld skærm
Sammenligning er kun tilgængelig på linjegrafer.
Skift og sammenlign
Skift og sammenlign
Brug for flere data?
Udforsk vores API
| 1t | 24t | 7d | 14d | 30d | 1å |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.0% | 0.2% | 0.1% | 1.6% | 2.7% | 249.2% |
Statistik for Bitcoin Limited Edition
|
Markedsværdi
Markedsværdi = aktuel pris x cirkulerende udbud
Refererer til den samlede markedsværdi af en kryptovalutas cirkulerende udbud. Det svarer til aktiemarkedets måling af multiplikation af prisen per aktie med aktier, der er let tilgængelige på markedet (ikke holdt og låst af insidere, regeringer) Læs mere |
kr.45,29M |
|---|---|
|
Markedsværdi/FDV
Forholdet mellem den aktuelle markedsværdi og markedsværdien ved maksimalt udbud.
Jo tættere Markedsværdi/FDV er på 1, desto tættere er den aktuelle markedsværdi på den fuldt udvandede værdi og omvendt. Få mere at vide om Markedsværdi/FDV her. |
0.07 |
|
Fully Diluted Valuation
Fuldt udvandet værdi (FDV) = Aktuel kurs x samlet mængde
Fuldt udvandet værdi (FDV) er den teoretiske markedsværdi for en coin, hvis hele dens mængde er i omløb, baseret på dens aktuelle markedskurs. FDV-værdien er teoretisk, da en forøgelse af den cirkulerende mængde for en coin kan påvirke dens markedskurs. Afhængigt af tokenomics, emissionsplan eller lock-up-perioden for en mønts mængde kan det også tage lang tid, før hele mængden er sat i omløb. Læs mere om FDV her. |
kr.610,505M |
|
Handelsvolumen 24 timer
Et mål for en kryptovalutas handelsvolumen på tværs af alle fulgte platforme i de sidste 24 timer. Dette følges på 24-timers basis uden åbnings-/lukketider.
Læs mere |
kr.1,015M |
|
Cirkulation
Мярка за търговския обем на дадена криптовалута на всички проследявани платформи през последните 24 часа. Проследява се последователно на 24-часова база без часове на отваряне/затваряне.
Прочетете повече |
15.578
Tilgængeligt udbud
0
UNCX Network : Smart Token Vesting
(0x7f3f)
- 194.421
Anslået omløbsmængde
15.578
|
|
Cirkulation i alt
Mængden af coins, der allerede er blevet oprettet, minus eventuelle coins, der er blevet brændt (fjernet fra cirkulation). Det kan sammenlignes med udstedte aktier på aktiemarkedet.
Samlet udbud = Onchain-udbud – brændte tokens |
210.000 |
|
Maks. cirkulation
Det maksimale antal coins kodet til at eksistere i kryptovalutaens levetid. Det kan sammenlignes med det maksimale antal udstedelige aktier på aktiemarkedet.
Maks. udbud= Teoretisk maksimum som kodet |
210.000 |
Ofte stillede spørgsmål
-
Hvor meget er 1 Bitcoin Limited Edition værd i DKK?
- I øjeblikket er kursen for of 1 Bitcoin Limited Edition (BTCLE) i Danish Krone (DKK) ca. kr.2.907,15.
-
Hvor mange BTCLE kan jeg købe for kr.1?
- Du kan købe ca. 0.00034398 BTCLE for kr.1 i dag.
-
Hvordan konverterer jeg kursen for BTCLE til DKK?
- Beregn kursen på Bitcoin Limited Edition i Danish Krone ved at indtaste dit ønskede beløb i CoinGeckos omregner for BTCLE til DKK. Følg dens historiske kursbevægelser i grafen over BTCLE til DKK, og find flere kurser på kryptovalutaer i DKK.
-
Hvad er den højeste kurs for BTCLE/DKK nogensinde?
- Den højeste kurs nogensinde (all-time high/ATH) for BTCLE i DKK er kr.3.057,62. Det er endnu uvist, om værdien på 1 BTCLE/DKK vil overstige den nuværende ATH.
-
Hvad er kurstendensen for Bitcoin Limited Edition i DKK?
- I løbet af den seneste måned er kursen for Bitcoin Limited Edition (BTCLE) gået op med 2,70% i forhold til Danish Krone (DKK). Faktisk har Bitcoin Limited Edition underperformet i forhold til det bredere kryptomarked, som er op med 18,80%.
BTCLE / DKK Omregningstabeller
Omregningskursen for Bitcoin Limited Edition (BTCLE) til DKK er kr. 2.907,15 for hver 1 BTCLE. Det betyder, at du kan veksle 5 BTCLE for kr. 14.535,73 eller kr. 50,00 for 0.01719899 BTCLE eksklusive gebyrer. Se vores omregningstabeller for populære BTCLE-handelsbeløb i deres tilsvarende DKK-kurer og omvendt.
Konverter Bitcoin Limited Edition (BTCLE) til DKK
| BTCLE | DKK |
|---|---|
| 0.01 BTCLE | 29.07 DKK |
| 0.1 BTCLE | 290.71 DKK |
| 1 BTCLE | 2907.15 DKK |
| 2 BTCLE | 5814.29 DKK |
| 5 BTCLE | 14535.73 DKK |
| 10 BTCLE | 29071 DKK |
| 20 BTCLE | 58143 DKK |
| 50 BTCLE | 145357 DKK |
| 100 BTCLE | 290715 DKK |
| 1000 BTCLE | 2907147 DKK |
Konverter Danish Krone (DKK) til BTCLE
| DKK | BTCLE |
|---|---|
| 0.01 DKK | 0.00000344 BTCLE |
| 0.1 DKK | 0.00003440 BTCLE |
| 1 DKK | 0.00034398 BTCLE |
| 2 DKK | 0.00068796 BTCLE |
| 5 DKK | 0.00171990 BTCLE |
| 10 DKK | 0.00343980 BTCLE |
| 20 DKK | 0.00687960 BTCLE |
| 50 DKK | 0.01719899 BTCLE |
| 100 DKK | 0.03439799 BTCLE |
| 1000 DKK | 0.343980 BTCLE |
7-dags kurshistorik for Bitcoin Limited Edition (BTCLE) til DKK
Den daglige vekselkurs for Bitcoin Limited Edition (BTCLE) i forhold til DKK fluktuerede mellem en high på kr. 2.986,76 tirsdag og en low på kr. 2.907,15 mandag de seneste 7 dage. Inden for ugen havde kursen for BTCLE i DKK den største 24 timers kursbevægelse onsdag (for 5 dage siden) med -kr. 40,98 (1.4%).
Sammenlign de daglige kurser for Bitcoin Limited Edition (BTCLE) i DKK og deres 24 timers kursbevægelser for ugen.
Sammenlign de daglige kurser for Bitcoin Limited Edition (BTCLE) i DKK og deres 24 timers kursbevægelser for ugen.
| Dato | Ugedag | 1 BTCLE til DKK | 24t ændringer | Ændring i % |
|---|---|---|---|---|
| august 24, 2026 | mandag | kr. 2.907,15 | kr. 5,80 | 0.2% |
| august 23, 2026 | søndag | kr. 2.920,48 | -kr. 34,35 | 1.2% |
| august 22, 2026 | lørdag | kr. 2.954,82 | -kr. 0,626313 | 0.0% |
| august 21, 2026 | fredag | kr. 2.955,45 | -kr. 5,29 | 0.2% |
| august 20, 2026 | torsdag | kr. 2.960,74 | kr. 14,96 | 0.5% |
| august 19, 2026 | onsdag | kr. 2.945,78 | -kr. 40,98 | 1.4% |
| august 18, 2026 | tirsdag | kr. 2.986,76 | -kr. 0,511376 | 0.0% |