Top cryptocategorieën op marktkapitalisatie
Deze lijst met cryptovalutacategorieën rangschikt de grootste sectoren op basis van marktkapitalisatie. Let op: sommige crypto’s kunnen in meerdere categorieën voorkomen. Verkrijg gegevens over cryptocategorieën via de CoinGecko API
Bekijk onze tutorial van 3 minuten en leer hoe je de CoinGecko-categorieën gebruikt.
Hoogtepunten
👀 Volgen

Log in om categorieën te volgen
🔥 Trending
🚀 Grootste stijgers
| # | Categorie | Topwinnaars | 1u | 24u | 7d | Marktkap. | 24 uur volume | # munten | Afgelopen 7 dagen | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Smart contractplatform
|
0.1% | 2.1% | 1.6% | 700 |
|
||||
| 2 |
Laag 1 (L1)
|
0.0% | 2.1% | 1.6% | 447 |
|
||||
| 3 |
Proof of Work (PoW)
|
0.1% | 1.9% | 1.2% | 158 |
|
||||
| 4 |
World Liberty Financial Portfolio
|
0.1% | 2.0% | 0.8% | 16 |
|
||||
| 5 |
Proof of Stake (PoS)
|
0.2% | 2.6% | 2.3% | 152 |
|
||||
| 6 |
Made in USA
|
0.1% | 2.0% | 6.2% | 292 |
|
||||
| 7 |
Stablecoins
|
0.1% | 0.2% | 0.4% | 401 |
|
||||
| 8 |
USD Stablecoin
|
0.1% | 0.0% | 0.2% | 192 |
|
||||
| 9 |
Fiat-backed Stablecoin
|
0.1% | 0.1% | 0.2% | 159 |
|
||||
| 10 |
Op uitwisseling gebaseerde tokens
|
0.1% | 0.9% | 4.8% | 363 |
|
||||
| 11 |
Alleged SEC Securities
|
0.2% | 0.2% | 7.6% | 37 |
|
||||
| 12 |
Made in China
|
0.3% | 0.2% | 5.4% | 33 |
|
||||
| 13 |
Gecentraliseerde uitwisseling (CEX)
|
0.1% | 0.2% | 5.2% | 77 |
|
||||
| 14 |
Base Native
|
0.1% | 1.2% | 1.4% | 574 |
|
||||
| 15 |
MiCA-Compliant Stablecoin
|
0.2% | 0.9% | 0.8% | 12 |
|
||||
| 16 |
CoinList Launchpad
|
0.1% | 2.0% | 13.8% | 71 |
|
||||
| 17 |
Real World Assets (RWA)
|
0.2% | 1.0% | 7.0% | 952 |
|
||||
| 18 |
Gedecentraliseerde financiën (DeFi)
|
0.0% | 2.9% | 6.4% | 1617 |
|
||||
| 19 |
Meme
|
0.1% | 3.2% | 5.7% | 5414 |
|
||||
| 20 |
Privacy
|
0.5% | 2.7% | 14.1% | 117 |
|
||||
| 21 |
Governance
|
0.0% | 4.5% | 5.6% | 248 |
|
||||
| 22 |
Kunstmatige intelligentie (AI)
|
0.4% | 1.5% | 15.0% | 1349 |
|
||||
| 23 |
Infrastructuur
|
0.0% | 2.6% | 10.5% | 301 |
|
||||
| 24 |
Binance Alpha Spotlight
|
0.2% | 0.8% | 18.4% | 396 |
|
||||
| 25 |
Dog-Themed
|
0.3% | 2.4% | 1.6% | 572 |
|
||||
| 26 |
Gedecentraliseerde uitwisseling (DEX)
|
0.1% | 5.5% | 3.1% | 349 |
|
||||
| 27 |
4chan-Themed
|
0.3% | 2.6% | 1.9% | 75 |
|
||||
| 28 |
Tokenized producten
|
0.0% | 3.4% | 7.4% | 666 |
|
||||
| 29 |
Tokenized Private Credit
|
0.5% | 4.0% | 4.4% | 1 |
|
||||
| 30 |
Privacymunten
|
0.8% | 3.5% | 15.4% | 46 |
|
||||
| 31 |
Elon Musk-Inspired
|
0.3% | 2.0% | 0.2% | 99 |
|
||||
| 32 |
Perpetuals
|
0.1% | 6.2% | 0.5% | 109 |
|
||||
| 33 |
YZi Labs (Prev. Binance Labs) Portfolio
|
0.1% | 4.2% | 17.6% | 160 |
|
||||
| 34 |
Zero Knowledge (ZK)
|
0.6% | 4.9% | 23.2% | 105 |
|
||||
| 35 |
Privacy Infrastructure
|
0.3% | 2.4% | 13.3% | 58 |
|
||||
| 36 |
Derivaten
|
0.1% | 5.7% | 2.1% | 124 |
|
||||
| 37 |
Tokenized Treasury Bills (T-Bills)
|
0.0% | 1.4% | 4.9% | 19 |
|
||||
| 38 |
Quantum-Resistant
|
0.7% | 5.9% | 26.9% | 20 |
|
||||
| 39 |
RWA Protocol
|
0.0% | 4.5% | 12.2% | 83 |
|
||||
| 40 |
DePIN
|
0.4% | 1.7% | 9.6% | 239 |
|
||||
| 41 |
Chain Abstraction
|
0.3% | 2.1% | 13.7% | 12 |
|
||||
| 42 |
Bitcoin Fork
|
0.1% | 5.2% | 0.4% | 5 |
|
||||
| 43 |
Privacy Blockchain
|
0.1% | 1.2% | 6.2% | 42 |
|
||||
| 44 |
Cross-chain Communication
|
0.0% | 3.8% | 8.4% | 71 |
|
||||
| 45 |
Optimism Superchain Ecosystem
|
0.1% | 4.0% | 11.1% | 16 |
|
||||
| 46 |
x402 Ecosystem
|
0.2% | 2.1% | 11.8% | 122 |
|
||||
| 47 |
Orakel
|
0.1% | 3.9% | 10.0% | 53 |
|
||||
| 48 |
Laag 2 (L2)
|
0.2% | 4.5% | 7.6% | 141 |
|
||||
| 49 |
Crypto-backed Stablecoin
|
0.1% | 0.6% | 0.1% | 85 |
|
||||
| 50 |
Stablecoin Issuer
|
0.2% | 3.0% | 6.0% | 44 |
|
||||
| 51 |
Binance Launchpool
|
0.0% | 6.5% | 25.9% | 60 |
|
||||
| 52 |
Yield Farming
|
0.2% | 3.4% | 7.9% | 188 |
|
||||
| 53 |
Trump-Affiliated
|
0.3% | 0.8% | 0.4% | 4 |
|
||||
| 54 |
NFT
|
0.3% | 3.3% | 8.2% | 515 |
|
||||
| 55 |
Synthetic Dollar
|
0.1% | 0.2% | 1.0% | 14 |
|
||||
| 56 |
Tokenized Commodities
|
0.0% | 0.7% | 4.2% | 45 |
|
||||
| 57 |
Geautomatiseerde Market Maker (AMM)
|
0.2% | 4.5% | 12.3% | 80 |
|
||||
| 58 |
Layer 0 (L0)
|
0.5% | 2.1% | 15.9% | 17 |
|
||||
| 59 |
Tokenized goud
|
0.0% | 0.3% | 3.5% | 27 |
|
||||
| 60 |
Directed Acyclic Graph (DAG)
|
0.1% | 3.2% | 9.5% | 15 |
|
||||
| 61 |
Gamen (GameFi)
|
0.1% | 1.8% | 4.1% | 823 |
|
||||
| 62 |
Index Coop Defi Index
|
0.1% | 5.0% | 9.9% | 10 |
|
||||
| 63 |
Crypto Card Issuer
|
0.1% | 2.2% | 11.1% | 7 |
|
||||
| 64 |
Lenen
|
0.0% | 4.5% | 5.7% | 72 |
|
||||
| 65 |
Yield-Bearing Stablecoin
|
0.1% | 16.0% | 15.2% | 87 |
|
||||
| 66 |
Solana Meme
|
0.2% | 10.6% | 9.3% | 1877 |
|
||||
| 67 |
Gok
|
0.0% | 1.5% | 1.4% | 108 |
|
||||
| 68 |
Launchpad
|
0.3% | 7.2% | 18.1% | 198 |
|
||||
| 69 |
Payment Solutions
|
0.2% | 2.5% | 8.9% | 121 |
|
||||
| 70 |
Voorspellingsmarkten
|
0.0% | 1.9% | 0.8% | 68 |
|
||||
| 71 |
Opties
|
0.0% | 1.7% | 0.6% | 23 |
|
||||
| 72 |
AI Agents
|
0.4% | 0.1% | 23.6% | 625 |
|
||||
| 73 |
Neobank
|
0.1% | 3.2% | 7.7% | 22 |
|
||||
| 74 |
Data Availability
|
1.5% | 6.0% | 29.5% | 14 |
|
||||
| 75 |
Wallets
|
0.4% | 1.4% | 10.8% | 112 |
|
||||
| 76 |
Binance HODLer Airdrops
|
0.1% | 3.7% | 6.4% | 45 |
|
||||
| 77 |
Metaverse
|
0.4% | 3.8% | 5.6% | 150 |
|
||||
| 78 |
Yield-Bearing Tokens
|
0.2% | 27.2% | 30.5% | 103 |
|
||||
| 79 |
Binance Launchpad
|
0.0% | 1.5% | 11.2% | 35 |
|
||||
| 80 |
Frog-Themed
|
0.2% | 5.9% | 4.9% | 135 |
|
||||
| 81 |
Play To Earn
|
0.0% | 2.7% | 10.9% | 253 |
|
||||
| 82 |
The Boy’s Club
|
0.2% | 6.2% | 4.7% | 185 |
|
||||
| 83 |
Identiteit
|
0.5% | 4.8% | 33.9% | 62 |
|
||||
| 84 |
AI Framework
|
0.5% | 1.3% | 13.9% | 136 |
|
||||
| 85 |
Analyse
|
0.3% | 0.8% | 23.9% | 166 |
|
||||
| 86 |
Rollup
|
0.1% | 4.4% | 17.3% | 30 |
|
||||
| 87 |
AI Applications
|
0.3% | 3.0% | 28.7% | 267 |
|
||||
| 88 |
Opslag
|
0.1% | 4.2% | 10.6% | 47 |
|
||||
| 89 |
US Treasury-backed Stablecoin
|
0.2% | 39.8% | 41.7% | 9 |
|
||||
| 90 |
Mobile Mining
|
0.1% | 2.2% | 3.6% | 14 |
|
||||
| 91 |
Liquid Staking
|
0.0% | 1.9% | 7.3% | 236 |
|
||||
| 92 |
Pump.fun Ecosystem
|
0.1% | 6.0% | 12.3% | 2645 |
|
||||
| 93 |
Binance Wallet IDO
|
0.2% | 2.1% | 7.8% | 59 |
|
||||
| 94 |
Algorithmic Stablecoin
|
0.0% | 0.6% | 0.6% | 20 |
|
||||
| 95 |
Sociaal geld
|
0.1% | 7.4% | 2.4% | 171 |
|
||||
| 96 |
AI Agent Launchpad
|
0.3% | 5.8% | 8.5% | 138 |
|
||||
| 97 |
Internet der dingen (IOT)
|
0.4% | 4.7% | 9.6% | 24 |
|
||||
| 98 |
Four.meme Ecosystem (BNB Memes)
|
0.7% | 3.9% | 25.3% | 165 |
|
||||
| 99 |
Masternodes
|
0.1% | 1.6% | 0.7% | 30 |
|
||||
| 100 |
Tradable Ecosystem
|
0.1% | 0.1% | 0.0% | - | 18 |
|
|||
1 tot 100 van 705 resultaten weergegeven
Rijen
Topcategorieën naar marktkapitalisatie
| Naam | 24u | Marktkapitalisatie |
|---|---|---|
|
Alle categorieën
|
1.4%
|
$2.770.550.223.873
|
|
Stablecoins
|
0.2%
|
|
|
Op uitwisseling gebaseerde tokens
|
0.9%
|
|
|
Real World Assets (RWA)
|
1.0%
|
|
|
Gedecentraliseerde financiën (DeFi)
|
2.9%
|
|
|
Meme
|
3.2%
|
|
|
Kunstmatige intelligentie (AI)
|
1.5%
|
|
|
Laag 2 (L2)
|
4.5%
|
|
|
Gamen (GameFi)
|
1.8%
|
|
Grafiek marktkapitalisatie cryptosectoren
De onderstaande grafiek toont de marktkapitalisatie en dominantie in belangrijke cryptosectoren, waaronder Stablecoins, Op uitwisseling gebaseerde tokens, Real World Assets (RWA) en andere, over een specifieke periode.
Grafiek prestaties grootste cryptosectoren
De onderstaande grafiek toont de relatieve prestaties van de grootste sectoren in de loop van de tijd, inclusief de procentuele winsten en verliezen in marktkapitalisatie over verschillende periodes.
Ethereum Mainnet
Base Mainnet
BNB Smart Chain
Arbitrum
Avalanche
Fantom
Flare
Gnosis
Linea
Optimism
Polygon
Polygon zkEVM
Scroll
Stellar
Story
Syscoin
Telos
X Layer
Xai