Categoriile de criptomonede cu cel mai mare volum
Descoperă cele mai active categorii de criptomonede cu cel mai mare volum de tranzacționare. Această listă clasifică sectoarele criptomonedelor pe baza volumului de tranzacționare din ultimele 24 de ore. Obține date despre categoriile de criptomonede prin API CoinGecko
Urmărește tutorialul nostru de 3 minute pentru a afla cum să utilizezi categoriile CoinGecko.
Elemente principale
👀 Urmărești

Autentifică-te pentru a începe să urmărești categoriile
🔥 În tendințe
| # | Categorie | Top câștigători | 1 h | 24 ore | 7 z | Capitalizare de piață | Volum pe 24 ore | Numărul de monede | Ultimele 7 zile | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
World Liberty Financial Portfolio
|
0.0% | 1.0% | 1.1% | 16 |
|
||||
| 2 |
Fiat-backed Stablecoin
|
0.0% | 0.1% | 0.1% | 159 |
|
||||
| 3 |
Stablecoins
|
0.1% | 0.2% | 0.2% | 401 |
|
||||
| 4 |
Stablecoin USD
|
0.1% | 0.1% | 0.0% | 192 |
|
||||
| 5 |
Platformă contracte inteligente
|
0.1% | 1.0% | 0.6% | 700 |
|
||||
| 6 |
Nivelul 1 (N1)
|
0.0% | 0.9% | 0.7% | 447 |
|
||||
| 7 |
Proof of Work (PoW)
|
0.0% | 0.8% | 0.2% | 158 |
|
||||
| 8 |
Made in USA
|
0.0% | 1.1% | 4.6% | 292 |
|
||||
| 9 |
Proof of Stake (PoS)
|
0.1% | 1.2% | 1.5% | 152 |
|
||||
| 10 |
Base Native
|
0.0% | 0.8% | 0.4% | 574 |
|
||||
| 11 |
MiCA-Compliant Stablecoin
|
0.1% | 0.5% | 1.2% | 12 |
|
||||
| 12 |
YZi Labs (Prev. Binance Labs) Portfolio
|
0.2% | 1.3% | 14.9% | 160 |
|
||||
| 13 |
Meme
|
0.1% | 0.9% | 0.6% | 5414 |
|
||||
| 14 |
Finanțele descentralizate (DeFi)
|
0.2% | 1.8% | 4.3% | 1617 |
|
||||
| 15 |
CoinList Launchpad
|
0.0% | 1.6% | 11.5% | 71 |
|
||||
| 16 |
Binance Launchpool
|
0.2% | 2.9% | 21.4% | 60 |
|
||||
| 17 |
Burse descentralizate (DEX)
|
0.0% | 2.8% | 0.6% | 349 |
|
||||
| 18 |
Binance Alpha Spotlight
|
0.2% | 0.1% | 10.5% | 396 |
|
||||
| 19 |
Yield Farming
|
0.1% | 1.8% | 7.5% | 188 |
|
||||
| 20 |
Inteligenţă Artificială (AI)
|
0.1% | 0.6% | 11.5% | 1349 |
|
||||
| 21 |
Governance
|
0.3% | 1.7% | 2.9% | 248 |
|
||||
| 22 |
Alleged SEC Securities
|
0.2% | 0.6% | 6.9% | 37 |
|
||||
| 23 |
Token-uri bazate pe schimburi
|
0.2% | 0.4% | 4.7% | 363 |
|
||||
| 24 |
Infrastructură
|
0.0% | 0.6% | 7.0% | 301 |
|
||||
| 25 |
Real World Assets (RWA)
|
0.0% | 0.5% | 5.5% | 952 |
|
||||
| 26 |
Made in China
|
0.2% | 0.7% | 5.4% | 33 |
|
||||
| 27 |
Privacy
|
0.2% | 1.3% | 7.8% | 117 |
|
||||
| 28 |
PolitiFi
|
1.0% | 2.1% | 4.5% | 93 |
|
||||
| 29 |
Binance HODLer Airdrops
|
0.0% | 0.8% | 4.4% | 45 |
|
||||
| 30 |
4chan-Themed
|
0.4% | 0.7% | 1.5% | 75 |
|
||||
| 31 |
Dog-Themed
|
0.3% | 0.6% | 1.6% | 572 |
|
||||
| 32 |
Sui Meme
|
0.1% | 5.5% | 39.8% | 43 |
|
||||
| 33 |
Burse centralizate (CEX)
|
0.3% | 0.9% | 5.5% | 77 |
|
||||
| 34 |
Stablecoin Issuer
|
0.1% | 0.3% | 5.1% | 44 |
|
||||
| 35 |
Zero-knowledge (ZK)
|
0.5% | 2.7% | 11.0% | 105 |
|
||||
| 36 |
Elon Musk-Inspired
|
0.4% | 0.0% | 3.2% | 99 |
|
||||
| 37 |
Trump-Affiliated
|
0.1% | 0.6% | 0.0% | 4 |
|
||||
| 38 |
DePIN
|
0.0% | 0.9% | 8.0% | 239 |
|
||||
| 39 |
Solana Meme
|
0.2% | 3.1% | 6.0% | 1877 |
|
||||
| 40 |
Monede de confidențialitate
|
0.4% | 2.3% | 6.6% | 46 |
|
||||
| 41 |
Privacy Infrastructure
|
0.0% | 0.4% | 10.5% | 58 |
|
||||
| 42 |
Quantum-Resistant
|
0.7% | 4.4% | 11.7% | 20 |
|
||||
| 43 |
NFT
|
0.0% | 0.9% | 6.5% | 515 |
|
||||
| 44 |
Chain Abstraction
|
0.0% | 0.3% | 10.7% | 12 |
|
||||
| 45 |
Produse transformate în token
|
0.0% | 0.4% | 5.7% | 666 |
|
||||
| 46 |
Contracte perpetue
|
0.0% | 2.9% | 3.4% | 109 |
|
||||
| 47 |
Nivelul 2 (N2)
|
0.1% | 1.7% | 6.4% | 141 |
|
||||
| 48 |
RWA Protocol
|
0.2% | 2.6% | 9.7% | 83 |
|
||||
| 49 |
Jocuri (GameFI)
|
0.1% | 1.8% | 2.8% | 823 |
|
||||
| 50 |
Formator de piață automatizat (AMM)
|
0.0% | 2.7% | 11.3% | 80 |
|
||||
| 51 |
Modular Blockchain
|
0.1% | 4.0% | 23.7% | 22 |
|
||||
| 52 |
AI Agents
|
0.6% | 2.5% | 17.4% | 625 |
|
||||
| 53 |
Gaming Blockchains
|
0.2% | 0.6% | 8.7% | 40 |
|
||||
| 54 |
Index Coop Defi Index
|
0.2% | 2.2% | 9.2% | 10 |
|
||||
| 55 |
Instrumente derivate
|
0.1% | 3.2% | 5.7% | 124 |
|
||||
| 56 |
Creditare/Împrumut
|
0.3% | 2.5% | 2.7% | 72 |
|
||||
| 57 |
Data Availability
|
0.1% | 9.5% | 28.8% | 14 |
|
||||
| 58 |
Cross-chain Communication
|
0.1% | 1.9% | 5.6% | 71 |
|
||||
| 59 |
Optimism Superchain Ecosystem
|
0.2% | 1.5% | 7.8% | 16 |
|
||||
| 60 |
Four.meme Ecosystem (BNB Memes)
|
0.4% | 5.7% | 34.1% | 165 |
|
||||
| 61 |
x402 Ecosystem
|
0.4% | 0.4% | 8.5% | 122 |
|
||||
| 62 |
Oracle
|
0.2% | 1.7% | 6.7% | 53 |
|
||||
| 63 |
Binance Launchpad
|
0.7% | 0.2% | 10.6% | 35 |
|
||||
| 64 |
Identitate
|
0.1% | 4.7% | 32.6% | 62 |
|
||||
| 65 |
Platformă de lansare
|
0.2% | 2.7% | 13.2% | 198 |
|
||||
| 66 |
Appchains
|
0.3% | 1.7% | 7.0% | 16 |
|
||||
| 67 |
Binance Wallet IDO
|
0.6% | 1.3% | 8.5% | 59 |
|
||||
| 68 |
Tokenized Commodities
|
0.1% | 1.0% | 2.7% | 45 |
|
||||
| 69 |
Aur transformat în token
|
0.1% | 1.1% | 1.9% | 27 |
|
||||
| 70 |
Frog-Themed
|
0.0% | 4.1% | 2.2% | 135 |
|
||||
| 71 |
The Boy’s Club
|
0.1% | 4.3% | 1.9% | 185 |
|
||||
| 72 |
Layer 0 (L0)
|
0.7% | 0.1% | 12.7% | 17 |
|
||||
| 73 |
Pump.fun Ecosystem
|
0.4% | 4.9% | 10.4% | 2645 |
|
||||
| 74 |
Jucați pentru a câștiga
|
0.1% | 1.7% | 7.9% | 253 |
|
||||
| 75 |
Acțiuni transformate în token
|
0.2% | 1.5% | 13.1% | 466 |
|
||||
| 76 |
Buidlpad Launchpad
|
0.2% | 8.6% | 30.3% | 5 |
|
||||
| 77 |
Payment Solutions
|
1.2% | 3.3% | 7.6% | 121 |
|
||||
| 78 |
AI Applications
|
1.1% | 2.5% | 22.6% | 267 |
|
||||
| 79 |
Quest-to-Earn
|
2.2% | 29.1% | 167.3% | 27 |
|
||||
| 80 |
Liquid Staking
|
0.1% | 1.5% | 7.5% | 236 |
|
||||
| 81 |
Metaversul
|
0.1% | 1.3% | 3.9% | 150 |
|
||||
| 82 |
Privacy Blockchain
|
0.2% | 4.4% | 5.9% | 42 |
|
||||
| 83 |
AI Framework
|
0.4% | 3.8% | 10.8% | 136 |
|
||||
| 84 |
Ondo Tokenized Assets
|
0.1% | 1.5% | 12.7% | 264 |
|
||||
| 85 |
Restaking
|
1.2% | 0.2% | 10.6% | 67 |
|
||||
| 86 |
Statistici
|
0.0% | 0.4% | 17.7% | 166 |
|
||||
| 87 |
IP Meme
|
0.1% | 5.8% | 1.7% | 31 |
|
||||
| 88 |
Rollup
|
0.0% | 1.4% | 14.9% | 30 |
|
||||
| 89 |
AI Agent Launchpad
|
0.3% | 2.3% | 4.3% | 138 |
|
||||
| 90 |
BTCfi Protocol
|
0.3% | 1.3% | 3.5% | 28 |
|
||||
| 91 |
Crypto-backed Stablecoin
|
0.2% | 0.4% | 0.5% | 85 |
|
||||
| 92 |
Parallelized EVM
|
0.4% | 6.9% | 10.3% | 7 |
|
||||
| 93 |
Airdropped Tokens by NFT Projects
|
0.1% | 4.2% | 8.2% | 15 |
|
||||
| 94 |
Bitcoin Fork
|
0.2% | 2.2% | 4.0% | 5 |
|
||||
| 95 |
Stablecoin EUR
|
0.3% | 0.2% | 3.0% | 22 |
|
||||
| 96 |
Stocare
|
0.0% | 1.3% | 9.2% | 47 |
|
||||
| 97 |
Venice Ecosystem
|
4.9% | 0.0% | - | 6 |
|
||||
| 98 |
Master node-uri
|
0.2% | 0.6% | 1.2% | 30 |
|
||||
| 99 |
Neobank
|
0.0% | 1.1% | 6.5% | 22 |
|
||||
| 100 |
Liquid Restaking Governance Tokens
|
1.2% | 0.6% | 8.4% | 15 |
|
||||
Se afișează de la 1 la 100 din 705 rezultate
Rânduri
Categorii de top după Market cap
| Nume | 24 ore | Capitalizare la bursă |
|---|---|---|
|
Toate categoriile
|
0.2%
|
$2.785.209.231.948
|
|
Stablecoins
|
0.2%
|
|
|
Token-uri bazate pe schimburi
|
0.4%
|
|
|
Real World Assets (RWA)
|
0.5%
|
|
|
Finanțele descentralizate (DeFi)
|
1.8%
|
|
|
Meme
|
0.9%
|
|
|
Inteligenţă Artificială (AI)
|
0.6%
|
|
|
Nivelul 2 (N2)
|
1.7%
|
|
|
Jocuri (GameFI)
|
1.8%
|
|
Graficul Market cap al sectoarelor de piață
Graficul de mai jos arată Capitalizarea de piață și Dominanță în principalele sectoare ale criptomonedelor, inclusiv Stablecoins, Token-uri bazate pe schimburi, Real World Assets (RWA) și altele pe o anumită perioadă.
Graficul de performanță al principalelor sectoare de criptomonede
Graficul de mai jos prezintă performanța relativă a principalelor sectoare de-a lungul timpului, urmărind câștigurile și pierderile lor procentuale în termeni de Capitalizare de piață în diferite perioade de timp.
Ethereum Mainnet
Base Mainnet
BNB Smart Chain
Arbitrum
Avalanche
Fantom
Flare
Gnosis
Linea
Optimism
Polygon
Polygon zkEVM
Scroll
Stellar
Story
Syscoin
Telos
X Layer
Xai